Kurumsal Bilgiler

 

OTO EKSPERTİZ RAPORU NEDİR

İkinci el bir aracın görmüş olduğu hasarları ve donanımsal arızalarını ortaya çıkaran rapora oto ekspertiz raporu denir. Oto ekspertiz raporu ile alacağınız aracın daha önce başına bir kaza gelip gelmediğini, değişen yada onarım gören kaporta parçasının olup olmadığını ve motor, fren, süspansiyon, elektrik ve elektronik gibi aracın donanımsal sistemlerinin durumları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olursunuz. Yani bir aracın genel kontrol raporudur.

 

OTO EKSPERTİZ RAPORUNUN ÖNEMİ

Oto ekspertiz raporu gün geçtikçe büyüyen 2. el araç pazarının en büyük ihtiyaçlarından biri haline gelmiştir. Özellikle alıcı ve satıcı arasındaki güvensizlik ortamının bir hayli arttığı bu dönemde en çok tercih edilen yöntem olmuştur. Alıcılar aracı satın almaya ekspertiz raporunun sonucuna göre karar vermektedirler. Yakın zamanda yürürlüğe girmesi beklenen yasa ile araç alım satımlarında ekspertiz raporu zorunlu hale gelecektir.

 

TÜRKİYE'DE OTO EKSPERTİZ

Türkiye'de özellikle son dönemde birçok oto ekspertiz merkezi faaliyete geçmiştir. Fakat oto ekspertiz hizmetinin yasal bir standartının olmayışı hizmet kalitesi ve güven konusunda birçok sıkıntılar meydana getirmektedir. Kurumsal yapı içersinde olmayan, yetersiz bilgi ve ekipmana sahip ekspertiz merkezlerinden alınan raporlarda herhangi bir güvence olmadığından müşteri mağduriyetlerinin yaşanmasına ve maddi kayıplara sebebiyet vermektedir.

 

NEDEN AUTOEXPER

AUTOEXPER otomotiv sektöründe 15 yıllık bir deneyime sahip olup, sektörün ihtiyaçlarını ve taleplerini iyi bilmektedir. Kurumsal bir sisteme sahip olan markamız tüm şubelerinde aynı standartta hizmet vermektedir. Ekspertiz raporlarımız detaylı bir eğitim sisteminden geçirilerek sertifikalandırılmış uzman personel ve son teknoloji cihazlar ile hazırlanmaktadır. Tüm raporlar AUTOEXPER güvencesi altındadır ve AUTOEXPER geliştirip patentini aldığı güvence sistemiyle müşteri mağduriyetinin yaşanmayacağını taahhüt etmektedir.

AUTOEXPER Türkiye'nin birçok noktasında faaliyete geçecek şubeleri ile kaliteli ve güvenilir hizmet vermeyi kendine ilke edinmiştir.