Motro Performans Test

MOTOR PERFORMANS TEST

Motor güç ölçüm cihazı ile gerekli güvenlik önlemleri alınarak yüksek hızda araç motorunun üretmiş olduğu güç ölçülüyor. Bu ölçüm sonucunda aracın motor gücü, performans yüzdesi, ürettiği gücün kw, hp, tork ve cer kuvvet değerleri raporlanıyor

 

Boya Kaporta Kontrol

BOYA KAPORTA KONTROL

Boya kalınlık ölçüm cihazı ve konusunda uzman teknik personel tarafından araç kaporta sisteminde bulunan parçalar detaylı bir şekilde kontrol edilerek herhangi bir kazası, değişen, düzeltilen veya boyanan parçası olup olmadığı tespit edilir.

 

Fren test

FREN TEST

Fren test cihazı ile aracın ön ve arka fren sistemleri ayrı ayrı test edilerek, fren sisteminin tutma ve sapma değerleri belirleniyor. Güvenli bir sürüş için olması gereken değerler ile ölçülen değerler karşılaştırılıp varsa sorunları tespit ediliyor.

 

Süspansiyon test

SÜSPANSİYON TEST

Süspansiyon test cihazı ile aracın ön ve arka amortisör sistemleri ayrı ayrı test edilerek amortisör sistemlerinin çalışma değerleri belirleniyor. Varsa sorunları tespit edilip raporlanıyor.

 

Yanal Kayma test

YANAL KAYMA TEST

Yanal kayma test cihazı üzerinden araç geçirilerek ön ve arka dingillerdeki denge açıları tespit edilir. Bu test sonucunda araç tekerleklerindeki eğimler ve sapmalar belirlenerek raporlanır.

 

Elektronik Arıza Tespit

ELEKTRONİK ARIZA TESPİT

Elektronik arıza tespit cihazı ile araç üzerinde bulunan tüm elektronik sistemler test edilir. Motor kontrol ünitesi, abs, hava yastığı, otomatik şanzuman gibi tüm elektronik beyinli sistemlerin çalışma veya arıza durumu raporlanır.

 

AraçAltı Kontrol

ARAÇ ALTI KONTROL

Araç lift üzerine çıkartılarak teknik personel tarafından aracın şase sistemi ve taban sacı, motor traversi, karter gibi kızımlardaki darbe durumu ve salıncak, rot başları, rot kolları, rotiller gibi mekanik aksamlardaki aşınma durumu tespit edilir.

 

Elektrik Sistem Kontrol

ELEKTRİK SİSTEM KONTROLÜ

Araçtaki klima, kalorifer, sunroof, aydınlatma sistemi, ikaz sistemi, göstergeler, park sensörleri, elektrikli cam ve aynalar, silecekler gibi elektrikli sistemler kontrol edilir. Çalışma durumu ve arızaları raporlanır.

 

Motro Detay Kontrol

MOTOR DETAY KONTROL

Araç motorunun detaylı kontrolunun yapıldığı bu sistemde, motorun üfleme durumu, silindir kapak contasının sağlamlık durumu, egsozdaki duman ve yağ durumu, motor çalışma sesi ve gürültü durumu, yağ seviyesi, yağ ve su kaçakları tespit edilir.

 

Araç Yol Test

ARAÇ YOL TEST

Sadece mobil ekspertiz paketimizde sunulan bu hizmette aracın yürüyen aksamı, vites geçişleri, debriyaj sistemi, fren aksamı, süspansiyon aksamı gibi unsurlar yol testi ile kontrol edilip durumu raporlanmaktadır.